Власники заміських ділянок нечасто обходяться без такої споруди як альтанка. Це практична споруда, призначена для відпочинку на відкритому повітрі. Як правило, альтанка обладнана всім необхідним для комфортного проведення часу. Причому відпочинок необов’язково повинен припускати приготування шашлику або барбекю. Альтанки в саду – ідеальне місце, щоб насолодитися улюбленим напоєм або читанням книги на свіжому повітрі.
Щоб такі споруди відповідали всім побажанням і вимогам власника, слід довіряти будівництво об’єкта професіоналам. Студія ландшафтного дизайну «Втілена мрія» здійснює проектування і реалізацію індивідуальної альтанки з максимальною якістю. З нашою допомогою клієнт отримує оригінальну бесідку потрібної форми, яка стане ідеальним місцем для проведення дозвілля.
Сучасна альтанка у дворі приватного будинку
Відпочинок на відкритому повітрі приваблює відчуттям свободи і легкості, бажанням бути ближче до природи. Особливо це актуально в теплу пору року, коли зовсім не хочеться сидіти під замком в чотирьох стінах. Власники заміського будинку або дачі відводять такому проведенню часу особливе значення, де ключовими критеріями виступають зручність і комфорт.
Сучасна альтанка – універсальна споруда на ділянці, призначена для відпочинку на відкритому повітрі. Одночасно є важливим стилістичним елементом близько лежить території. Альтанка у дворі актуальна не тільки для веселого проведення часу в компанії друзів або знайомих. Це унікальна можливість насолодитися трапезою в оточенні природи. Очистити думки в красивій і тихій обстановці. Відчути приємні нотки умиротворення і спокою.
Основні типи альтанок
Один з варіантів класифікації – тип будови. Від нього безпосередньо залежить функціональність і призначення споруди. Розрізняють відкритий, закритий і комбінований варіанти. В окремій ніші перебувають барбекю-альтанки, але вони можуть бути виконані в будь-якому з основних типів будови таких споруд.
Відкриті
Будівлі даного виду можна назвати найпростішими в плані зведення конструкції. В основному, відкрита бесідка являє собою чотири опорні колони з дахом. Всередині розташовується м’які меблі, стіл, камін і багато інших елементів для комфортного відпочинку.
Відкриті альтанки можуть мати декоративні стіни або дах. Часто в якості імпровізованого паркану виступають живі в’юнкі та інші рослини, розміщені на спеціальному каркасі. Саме ці споруди клієнти воліють зводити з мангалом (вбудованим або переносним).
З основних переваг альтанок такого типу можна відзначити наступні:
• Унікальний дизайн – відкриті альтанки виділяються своєю особливою красою. Така споруда на дачі буде виглядати досить оригінально.
• Різноманіття візуальної реалізації – відкрита альтанка буває абсолютно різних варіантів. Наприклад, може виглядати як бунгало з тропічного острова. Або ж як кована з зігнутим дахом.
• Максимальна свіжість – відсутність щільних стін забезпечує відмінну продувність, що особливо актуально для спекотної погоди.
Закриті
Такі споруди переважно будують з дерева, каменю і скла. Не менш актуальним варіантом є споруди з цегли, але вони не можуть похвалитися витонченим зовнішнім виглядом. Це повноцінні будови зі стінами, вікнами та дахом. Наприклад, закриті альтанки з дерева цілком можуть послужити місцем для ночівлі, якщо їх обладнати ліжком або гамаком.
Одним з головних плюсів будівництва такого об’єкта в саду є можливість постійного використання. Як правило, конструкції з каменю або дерева розраховані навіть на зимовий відпочинок. Якщо планується використання альтанки в холодну пору, актуально встановити систему обігріву або викласти грубку з каменю всередині.
Основні переваги закритої споруди:
• можливість цілорічного використання;
• додаткове місце для ночівлі (при необхідності);
• комфортний відпочинок за будь-яких погодних умовах;
Комбіновані
До цієї категорії відносяться бесідки суміщеного типу. Наприклад, коли альтанка з натурального каменю має повноцінний дах і стіни з трьох сторін, а спереду повністю відкрита. Також нерідкі випадки, коли клієнти вважають за краще поєднати відразу дві будови. Наприклад, круглу альтанку з каменю з мангалом і кухнею і прямокутну з дерева. Але такий варіант актуальний тільки для ділянки великої площі.
У чому плюси альтанки такого типу:
• можливість суміщення різного дизайну в одному при будуванні
• безліч варіантів реалізації (з однією, двома, трьома стінами тощо);
• ідеальний варіант для заміських ділянок великої площі.
Альтанки з мангалом або барбекю
Це одні з найбільш затребуваних типів будівель серед замовників. У своїй конструкції в обов’язковому порядку мають піч (барбекю) для приготування їжі. Такі альтанки найчастіше зводяться в будівлях відкритого або комбінованого типу. Але це не обов’язкове правило, оскільки правильна установка потужної витяжки дозволить з комфортом перебувати в закритому приміщенні, наприклад, взимку.
Основним елементом альтанки-барбекю виступає сама піч. Клієнти з особливим розмахом підходять до вибору її оформлення. Це не дивно, так як осередок займає вагому частку внутрішнього простору і виступає головним достоїнством альтанки.
Сама жаровня може бути будь-який (мангал, гриль, барбекю, плита, піч тощо). Цінителі відпочинку на природі віддають перевагу саме альтанку з мангалом. Приготування м’яса та інших страв на натуральній деревині надає незабутній аромат, доповнює атмосферу приємним запахом диму.
Матеріал для будівництва альтанок
Зведення такої споруди з нуля переважно здійснюється з каменю, дерева і скла. Саме ці матеріали мають найвищу естетичну цінність і показник міцності. Кожен з компонентів відрізняється своїми особливостями. Ось основні переваги альтанки з:
• Дерева. Це найпоширеніший і досить довговічний матеріал. Альтанки з дерева можуть мати різну форму і відмінно вписуються в будь-який ландшафтний дизайн. Матеріал покривається спеціальним захистом від гниття, що зберігає його міцність і привабливість на багато років.
• Каміння. Якщо говорити об’єктивно, споруди з цього матеріалу служитимуть довше за все. Навіть найпростіші альтанки з каменю без проблем прослужать мінімум 30-40 років. Для з зведення потрібно стрічковий або блоковий фундамент, щоб споруда не просідала згодом. До того ж, альтанки з натурального каменю виглядають оригінально і естетично.
• Скло. Такі альтанки мають каркас-підставу (з термовставками або без), навколо якого робиться скління. Також дуже популярні варіанти без рами на точкових кріпленнях, що виглядають ще більш ефектно. Прозора скляна конструкція дозволить насолоджуватися усіма оточуючими красотами в повністю закритому приміщенні. Такі альтанки володіють відмінною звукоізоляцією і хорошою освітленістю (завдяки відмінному пропусканню світла).
Які можуть бути форма і розмір альтанки
На зовнішній вигляд такого споруди впливають безліч критеріїв, одним з яких є форма. В цьому напрямку альтанка класифікується на три основних типи:
• Кругла – класичний варіант, який підходить для реалізації більшості дизайнерських ідей. Як правило, оснащується великим столом посередині і сидіннями по периметру.
• Прямокутна (або квадратна) – тип альтанок самої суворої форми. Найчастіше використовується для споруд в стилі модерн, де переважають гострі кути.
• Шестигранна – також відноситься до розряду класичних конструкцій. Переважно зводиться з дерева або каменю. За функціоналом сильно схожа з круглою альтанкою.
Крім форми, різниця полягає і в конструкції дахів. Односхилі альтанки вважаються універсальними. Можуть встановлюватися на різний тип конструкції. Дво- і чотирьох скатні кращі для прямокутних і квадратних альтанок. Купольні дахи відмінно підкреслюють унікальну зовнішність круглої будови. А багатоскатні варіанти можуть мати складну і незвичну форму.
Розмір такого об’єкта може бути будь-яким. Найбільшими альтанками вважаються прямокутні завдяки своїй витягнутій формі. Розмір повністю залежить від побажань замовника, але повинен підбиратися в правильному співвідношенні із загальною площею території.
Ключові моменти в будівництві альтанки
Навіть найменший проект з простими кресленнями зі зведення такого об’єкта пов’язаний з безліччю труднощів і моментів, які потребують особливої уваги. Фундамент і підлога – один з них. Від якості основи залежить не тільки стійкість і довговічність конструкції, а й безпека відпочиваючих всередині. Навіть легкі відкриті альтанки повинні мати високу міцність.
Правильний вибір місця не менш важливий при будівництві. Навіть незначний нахил ґрунту потребують вирівнювання поверхні, що має на увазі ряд додаткових обчислень і трудовитрат. Монтаж несучих конструкцій також повинен проходити з максимальною точністю. Будь-яка похибка може негативно відбитися на стійкості конструкції в цілому.
Установка даху – один з найважчих етапів будівництва альтанки з дерева і інших матеріалів. Це цілий комплекс дій, що складається з будівлі каркаса, укладання утеплення (при необхідності), зовнішнього покриття і інших етапів. Якщо помилитися хоча б в одному з них, наслідки можуть бути несприятливими, що спричинить за собою повну переробку і значущі фінансові витрати.
Не варто випускати з уваги зовнішню і внутрішню обробку альтанки. Об’єкт повинен виглядати оригінально і унікально. Виступати в ролі ексклюзивної зони на ділянці і одночасно не виділятися із загальної концепції.
Світлова альтанка з каменю – затишна зона відпочинку з унікальною атмосферою
Один з оригінальних і найновіших способів оформлення альтанки від нашої студії – люмінесцентна фарба, що світиться у темряві. Навіть найсучасніше підсвічування з безліччю режимів не зрівняється з ефектністю такого декору. М’яке, тепле і приємне світіння з першого погляду викликає хвилю приємних емоцій. У такій світловій альтанці ніби потрапляєш в інший вимір, відчуваючи щирий дитячий захват.
Неймовірна люмінесцентна фарба має ряд незаперечних переваг, серед яких:
• Живлення від сонячної енергії – матеріал вбирає світло днем і віддає його вночі. 40-60 хвилин на сонці достатньо, щоб безперервно світитися вночі до 7-9 годин.
• Нанесення на будь-яку поверхню – за допомогою такої фарби можна «підсвітити» будь-який елемент альтанки. Можна пофарбувати колони, дах, дрібні ділянки і підхідну доріжку. В результаті вийде окремий і оригінальний острівець для відпочинку, що чарівно світиться у вечірній час.
• Великий вибір кольорів – крім блакитного і смарагдового, клієнт зможе вибрати відповідний відтінок серед понад 20 варіантів.
• Довгий термін служби – фарба стійка до будь-яких природних катаклізмів, не вибаглива в догляді і буде радувати інтенсивним рівномірним світінням не один рік.
• Можливість нанести світяться зображення – малюнок з такою фарбою послужить унікальною прикрасою, якій не буде аналогів. Альтанка з оригінальним світловим зображенням – справжня екзотика, яку може отримати кожен.
Сучасна альтанка з дерева і каменю від професіоналів
Якщо хочете, щоб всі роботи були виконані з максимальною якістю, рекомендуємо звернутися в студію «Втілена мрія». Ми з відповідальністю ставимося до планування і реалізації проекту будь-якої складності. Враховуємо побажання клієнта і втілюємо їх у реальність. З нашою допомогою ділянка доповниться оригінальною, гарною й надійною альтанкою, яка дозволить повною мірою насолодитися відпочинком на природі.