| | |
  • Русский
  • Зелений паркан

    Жива огорожа являє собою посадку рослин, що служить парканом або обрамленням території певної площі. Найчастіше такі «бар’єри» висаджуються з дерев або чагарників різної висоти. Живий зелений паркан створює унікальний, мальовничий і, без перебільшення, романтичний пейзаж з бездоганною архітектурної чіткістю. І все це пишність знаходиться на вашій ділянці.

    Не можна просто замовити готовий живопліт. Створення природного паркану вимагає виконання цілого комплексу робіт – від створення проекту до висадки та догляду за саджанцями. Студія ландшафтного дизайну «Втілена мрія» – одна з небагатьох компаній в Україні, в якій можна обрати послуги з професійного оформлення живоплоту або зеленої стіни. Наші фахівці добре розбираються в тонкощах посадки, зростання і догляду за рослинами. Підсумкова ціна зеленого паркану залежить від ряду параметрів і підраховується індивідуально.

    Якої форми буває жива огорожа

    жива огорожа вздовж доріжки

    На кінцевий вигляд такого об’єкта прямий вплив надає ступінь участі людини. Отже, існує всього два типи живоплотів – сформовані (окультурені) і вільної форми. Якщо заглибитися в ці поняття, все стає не так однозначно.

    Сформована жива огорожа вирощується під регулярним контролем людини. Це цілий процес протяжністю в декілька років. На початкових етапах задається бажана форма живого зеленого паркану. У наступні роки вона коригується. В кінцевому підсумку виходить щільна візуально непроникна стіна завтовшки до 1 м з чіткими контурами по всій довжині.

    Вільна форма зеленого паркану має на увазі природне зростання саджанців. Як правило, для цього використовується певний сорт дерев, які висаджуються в конкретній послідовності. Не менш актуальні і швидкозростаючі чагарники, які розташовуються уздовж паркану.

    Однак, природне зростання такої огорожі зовсім не виключає втручання людини. Рано чи пізно виникне гостра необхідність коригувати зовнішність живого огородження, наприклад, обрізати гілки. Як мінімум, гілки розростуться далеко за межі первісної зони, а крони стануть рідкісними і неохайними.

    Жива огорожа – кращі рослини

    Перш за все, варто відзначити, що для висадки такого забору підходить далеко не кожна рослинність. Актуальними тільки ті, які невибагливі до різних погодних умов і не потребують ретельного догляду. Крім того, важливо вибирати «зелень», яка добре витримає зиму. Так як відновлення живоплоту не виділяється низькою ціною.

    Листвяні

    Крім стійкості до перепадів температур і невибагливості у догляді, велике значення має розмір листя такої рослинності. Види з дрібним листям найбільше підходять для живоплотів. В кінцевому підсумку, вони дозволяють отримати щільну зелену «масу». Максимальна висота також враховується і залежить від побажань замовника.

    живопліт на ділянці

    Жива зелена огорожа, переважно, оформляється з наступних листяних рослин:

    • глоду;

    • дрібнолистої липи і в’яза;

    • аронії;

    • бузку;

    • самшиту;

    • дерену білого;

    • верби і клена;

    • бруслини;

    • кизильника;

    • барбарису;

    • бирючини.

    Жива огорожа не має постійного зовнішнього вигляду. Вона може змінювати відтінки залежно від конкретного періоду в році. Наприклад, восени листя стає жовтим або червоним. Навесні живий паркан прикрашає цвітіння (якщо це можливо). А в зимовий період листя повністю обпадає (за винятком самшиту).

    Хвойні

    Вічнозелена жива огорожа найбільш затребувана. Вона зберігає свою пишність і насиченість кольору круглий рік. Купити хвойні дерева і чагарники для живоплоту можна в широкому розмаїтті сортів. Одним з найпопулярніших в Україні є паркан з туї.

    Така хвоя досить пластична для обрізок. Спочатку має компактну форму, низький ріст гілок і густу крону. Все це, в сукупності з дрібної текстурою хвої, дозволяє зберегти привабливість зеленого паркану з туї при мінімальній кількості стрижок. Крім того, така жива огорожа порадує приємними тактильними відчуттями. Вона актуальна для оформлення активних зон, наприклад, вузьких проходів.

    Крім туй, для створення живоплоту можна купити такі типи хвойних:

    • ялина;

    • ялівець;

    • ялиця;

    • кедр;

    • сосна.

    Вічнозелений живий паркан можна реалізувати у вигляді суцільної огорожі. Непоганий варіант періодично міняти інтервал між саджанцями або робити розриви. В утворених проміжках можна посадити інші види «підходящих кандидатів», і, тим самим, створити унікальний дизайн заміської території.

    В’юнкі

    Це не найпопулярніший, але вельми актуальний тип живоплоту. Як правило, така жива огорожа виділяється найменшою товщиною і вимагає спеціального оснащення (шпалери). Нерідко виступає в якості декору до основного паркану з дерева, каменю або сітки. Створення зеленої огорожі можна здійснити з наступних видів в’юнких:

    • дикого винограду;

    • плюща;

    • хмелю;

    • древогубця круглолистого;

    • клематіса;

    • ліани.

    Для живоплоту найбільш вигідно замовити вічнозелений плющ або жимолость (ліани з великими листками). В’юнкі не вимагають ретельного догляду і виділяються швидкими темпами зростання. Деякі екземпляри можуть досягати більше 6 метрів. Також для окремої в’юнкої рослинності характерне сезонне цвітіння.

    Жива огорожа – основні типи

    Можна виділити 4 основні види зелених парканів:

    1. Однопородні – повністю складаються з одного сорту рослинності. Саме такі огорожі найбільш поширені на заміських ділянках.

    2. Комбіновані. В цьому випадку може чергуватися тип, висота і форма живоплоту. Найбільш красиво виглядають багатоярусні складні посадки.

    3. Шпалерні. Даний варіант можна назвати ексклюзивним. Шпалера виступає в ролі опори або засобу формування бажаного малюнка. Наприклад, обсягу крони або конкретних обрисів чагарнику.

    4. Бордюрні. Цю назву можна віднести до розмовної, але все одно вона існує. Зелені мініатюрні живоплоти висаджуються уздовж доріжок, навколо клумби і на інших конкретних зонах. Створюється виключно з низькорослої декоративної рослинності. Призначена для залучення уваги і примноження естетичної краси.

    Що слід враховувати при посадці живоплоту

    живопліт в саду

    Можна виділити кілька основних критеріїв, які вимагають особливої ​​уваги при висаджуванні зеленого паркану, а саме:

    • Розмітка території і підготовка ґрунту. Важливо провести точну планування і визначити кінцеву лінію майбутньої посадки. Ґрунт для живоплоту готується заздалегідь. Земля не повинна містити коренів, добрив і будь-яких домішок.

    • Оптимальний вік саджанців і час посадки. Наша команда професіоналів має багатий практичний досвід і використовує інноваційні технології висаджування. Тому в студії «Втілена мрія» ви можете замовити посадку живоплоту протягом року з березня до грудня. Якщо слідувати рекомендаціям, оптимальний період висадки – рання весна або пізня осінь. Для листяних саджанців оптимальний вік становить 2-3 роки, для хвойних – не менше 4 років.

    • Відстань між посадочними ямами і полив. Рекомендований інтервал становить 30-40 см. Ця відстань може змінюватися через індивідуальне планування ландшафтного дизайну, типу рослини, побажань замовника. У перші тижні після висадки живоплоту важливо забезпечити інтенсивний полив саджанців. Далі можна знижувати кількість води, дотримуючись рекомендованих норм зволоження ґрунту.

    Живий зелений паркан на вашій ділянці

    Красива природна жива огорожа може бути створена з швидкозростаючих чагарників або дерев на будь-якій території. Головне – звернутися для реалізації цієї мети до професіоналів. Студія ландшафтного дизайну «Втілена мрія» пропонує послуги з проектування і формування живоплоту.

    Ми реалізуємо завдання будь-якої складності та обсягу якісно і в стислі терміни. Враховуємо всі побажання замовника і стверджуємо візуальний проект до початку виконання робіт. З нашою допомогою ви отримаєте чудовий живий паркан, який даруватиме потужний прилив позитивних емоцій.

    Студія ландшафтного дизайну "Втілена мрія" © 2024